100. díl Baru a Margit: Reportáž psaná na obrátce

05.10.2021

Stovka. Jóóóó. Výročí!!!

A speciální projekt. Takhle se to říká, ne? Nebo takový sociální pokus! Nebo možná (snad ne) pokus o blogerskou sebevraždu.

Jedeme do Brna.

Ano, opět do Brna, ano, opět na dámskou jízdu, ano opět Baru a Margit.

A aby to nebylo stejné jako loni, vymyslely jsme, že vám budeme průběžně psát celý víkend od pátečního večera do nedělního poledne. Sebereme pro vás, co přijde. Třeba TO potkáme. Třeba se potkáme. Je to pro vás, kdo zrovna na dámskou jízdu nemůžete. Takhle můžete jet s námi.

Konverzace mezi Baru a Margit:

Baru: Takhle to navrhuji. Ale nevím, zda to není úlet a nebude nás to srát ...🧐

Margit: Mmm. Zkusím nad tím přemýšlet. Možná napsat úvod jako naše očekávání a obavy a potom jako díl zas povídku na přeskáčku... Ale tys to myslela jako průběžné psaní, že jo?

Baru: Očekávání a obavy zní fajn ... a pak tam zkusit vpisovat společně třeba na mobilu, autenticky, co se bude dít. Už začátek, kdy nechceme bydlet v blázinci U Kafky je fajn. To už je dobrá shoda do začátku.

Margit: Franz Kafka nemocnice hostel je ovšem dobrej začátek. To je stylový.

Baru: Já myslela, že tam NEchceme bydlet! Jsou tam nemocniční postele, bílý kovový noční stolky, držáky na infuze a v oknech mříže! Je to sice cool, ale nechci vidět ty sny, co by se mi tam zdály. To nedám. Ani za kafkovskou inspiraci.

Margit: Mám obavy z toho, jestli bude o čem psát a jestli to nebude úplně trapný důchodcovský víkend.

Baru: Myslíš?

Margit: Hmmm. A taky obavy z toho, že bychom náhodou zažily něco, co se tam napsat nedá, páč by nás už příště muži nikam nepustili 😅....

Baru: Vždy záleží na interpretaci ... nebudeme psát úplně ožralý a z cizích postelí, to bych stanovila jako pravidlo. A taky můžeme popisovat své fantazie, že, furt jsme v žánru beletrie...J

Margit: To je dobrý pravidlo. Slíbila jsem doma, že se budu chovat slušně.

Baru: Jasně. Všude budeme poctivě zdravit.

Margit: A pouštět starý lidi sednou v šalině. A neplivat na zem. :-D

Baru: To zní jako plán.

Takže - plán máme, zabookovaný hotel taky (ten horrorový jsme zavrhly, jdeme do hipsterského standardu), stanovený spoj. Teď už jen předat děti, olíbat muže, dokončit pracovní závazky, odvolit a tradá vstříc dobrodružství. A vy - zůstaňte s námi, stay tuned a těšte se!