96. díl Margit: U M Ý R Á M

22.09.2021

Proč zrovna já musím vždycky chytit tu pánskou verzi?!?!? Proč zrovna já mám trpět něčím, co mému pohlaví nepřísluší?!?!? Kdy se mi to stalo, že jsem začala přitahovat tyhlety choroby????

Pánskou verzi čeho, ptáte se? No rýmy přece! Má rýmu - pozpátku umírám... Poslední roky nemívám normální rýmu, kdy vám jen teče z nosu. Mě to obvykle na pár dnů totálně skolí a já nejsem schopná fungovat. Normální pánská rýmička. Teď jsem dva dny a dvě noci prospala a třetí den už jsem konečně schopná udržet oční víka otevřená déle než dvě hodiny, umýt nádobí, něco uvařit, nebo zapnout počítač a něco napsat. Tuhle chorobu fakt nesnáším. Nejhorší je, že když je mi fakt zle, nejsem schopná si sama pomoc. Nenamasíruju si nohy, nenamažu prsa husím sádlem, nevystříkám frňák mořskou vodou... Furt jen spím a spím a spím a mezi tím se tak maximálně dojdu napít a vyčůrat, případně houknu na děti nějaké povely ohledně potravy či základních povinností (třeba "vyčisti si zuby, nakrm kočku, jdi spát"...).

Když mám rýmu, spím v čepici - nezamrzne mi to v dutinách. Když mám rýmu, vrstvím na sobě oblečení podle toho, co mi přijde pod ruku a nosím pořádně tlusté fusekle. Když mám rýmu, smrkám do toaleťáku, protože je to pro mě jednodušší než tahat pořád kapesníky. Nevylézám z postele a poctivě se potím. Pálím aromatické oleje s desinfekčními účinky, jím česnek a piju zázvorový čaj s medem. Odřený nos si mažu mastí s TeaTree, pofrkávám a pokašlávám. Zkrátka jsem neodolatelně sexy. Přesto mě můj milý nejen neopustil, ale dokonce mi opakovaně umyl nádobí, vyvenčil děti, připravil gumy na výměnu, nakoupil, obejmul mě a ani se neštítil dát mi pusu! Taková je to láska.

Rýma mi ale pomalu klesá na průdušky a mě čeká období kašle. To bude dobrodružství, teď, když je COVID zase na vzestupu! Děti mě donutily udělat si alespoň antigenní test - hrozily, že jinak nejdou do školy, nebudou přece riskovat, že roznáší nákazu! Argumentace tím, že rýma ke covidu nepatří, že jsem očkovaná, a že jsem nebyla v žádném rizikovém kontaktu, mi nebyly nic platné. Obě ratolesti bedlivě sledovaly, jak se šťourám v nose a zkušeně mě instruovaly, jak s testem zacházet. Mají za těch pár týdnů školní docházky před prázdninami a po nich slušnou praxi.

Test dopadl dobře, tak mám povoleno pohybovat se po společných prostorách a děti doufají, že to ode mne chytnou a nebudou muset do školy. Já doufám, že ode mne nechytnou nic a do školy konečně pořádně chodit začnou.

Moc jsem si přála, aby na mě v našem blogu vyšel 69. příspěvek. Chtěla jsem ho napsat hodně lechtivý, s jasným sexuálním podtextem. Místo toho na mě vyšla devadesátšestka. A je o rýmě. To je fakt výsměch, Osude!

Jaké bývá vaše marodění? A jakou verzi rýmy míváte nejčastěji?