14. díl Margit: Šintó a šťastná střízlivost

28.10.2020

Dneska budu rozdávat moudra. Tak pozor!

Jedna známá si nedávno stěžovala, že nemůže najít pořádného chlapa. Založila si už dokonce profil na Tinderu, ale vždycky, když si začne s někým psát, klesne onen muž v jejích očích kvůli psaní příšerných pravopisných chyb. No, milá zlatá, to máš těžký, on ten pravopis s mužností ani inteligencí nesouvisí. Chápu, že chceš někoho vzdělaného, s kým by sis mohla po večerech povídat, ale... Já mám to štěstí, že jsem dobu dospívání strávila mezi "bambinoty" z matematického gymnázia, kteří obsazovali přední příčky v mezinárodních matematických soutěžích, ale byli schopni napsat ypsilon ve slově babyčka. Proto mě nerozhází zmatek v i/y na konci slovesa, pletení "mě" a "mně", dokonce ani záměna "mi" a "my". Velkoryse to těm mužům odpouštím a soustředím se na jiné jejich kvality - pokud tedy nějaké mají (pokud je nemají, pravopis by je stejně nezachránil).

Velmi roztomilý je v tomto můj milený modelář (ano, správně, ten šikovný). Nejen, že zásadně nepoužívá diakritiku, takže poznat, zda svou větu myslí jako konstatování nebo jako otázku, je záhada pro Sherlocka Holmese, nejen, že dělá různé typicky dyslektické chyby, on dokonce komolí slova! Tuhle mi napsal: "Du šintó udělat a spat" - no, dalo mi to trochu přemýšlení... ale protože ho znám, došlo mi, že "šintó" znamená masturbaci a podle mého odhadu je to japonsky. S tou japonštinou si úplně jistá nejsem, s tou masturbací stopro.

A teď ta moudra. Prý se v covidové době děsně chlastá. No, nic proti, aspoň budu mít jako terapeutka léčící závislosti dost práce, ale prosimvás, zas to nepřehánějte! Já chápu, že doba je zlá. Musíme si pomáhat, musíme se podporovat - taky proto jsem kolegyním vyrobila aromatickou koupelovou vánoční sůl už v půlce října - a proto vám teď prozradím své soukromé tipy na šťastnou střízlivost. To, že by měl člověk, který se nechce upít a nebo zemřít na následky stresu, žít nějaký vyrovnaný život - ve smyslu, že je v rovnováze práce, vztahy, péče o sebe, zdravá strava a sport, to jste asi už slyšely (píšu ypsilon, protože předpokládám, že tenhle blog čtou především dámy). To je vcelku jednoduchý. Nevím ale, jestli vám taky někdo prozradil, že úplným základem je, aby měl člověk sám sebe rád - aby si sám sebe vážil, dokázal si odpustit, vnitřně se obejmout a říct si "miluju tě, i když se někdy chováš jako úplná kráva!" nebo tak něco... To už tak jednoduchý není. Pak už se vám třeba nebude chtít se upíjet...

Co je ale důležitý, pokud se rozhodnete procházet tím svým životem bez litrů alkoholu, aby vás ten život bavil a uspokojoval! A k tomu jsou důležité tři vzácné přísady, kterými doporučuju život kořenit. Jsou to: zlobení, risk a flirt. Je potřeba si občas zazlobit a dělat věci, které se normálně nedělají. Třeba aspoň přejít na červenou, nebo vypláznout jazyk na policajta (když se nedívá)... Je potřeba občas zariskovat a třeba vylézt na nějakou skálu, nebo přejít po slack lajně... Samozřejmě opatrně v mezích vlastních schopností. A je potřeba flirtovat! Ona se ta sexuální energie sama nevybudí - a jak je všeobecně známo, sexuální energie je jedním ze základních motorů lidstva. Nemusíte hned s každým spát (ale jestli chcete a oni chtějí a okolo není nikdo, kdo by byl proti, tak MŮŽETE), stačí jen flirtovat... Dát si vzájemně najevo "ty jsi přitažlivý" - "ty jsi přitažlivá" (bez ohledu na to, jakým genderem se cítíte být), "s tebou by mě to asi bavilo" a jen tak zlehka si zahrát tu jemnou hru pohledů očí, úsměvů, gest. Uvidíte, jak se vám v těle všechno narovná a od pánve k temeni hlavy vámi projede elektrický proud. Hned bude ten život mít šťávu. A nikomu to neublíží. Svým klientům to vřele doporučuju. Stejně jako masturbaci.

Takže holky, žádný chlastání, pěkně šintó a ať je vám líp! A žádný otázky!


... a Baru v pondělí teda ... (Jo a ted covid-test jsme v práci nakonec měli všichni negativní - kdyby vás to někoho zajímalo.)