47. díl Baru: Týdenní PMS a svatý František

08.03.2021

Byl týden prázdnin. V lockdownu. Nevadí. Volno bude super. Plán: Dočtu skvělou knihu Šikmý kostel, první i druhý díl. A budu se radovat, že nejsem havířova žena. Zútulním balkón. Předpověď je dobrá, relativně teplo a slunce. Budeme s dcerou něco tvořit. Uklidím, uvařím. Podívám se na nějaký film. Projdeme se po naší obci. Můžeme dokončit tu skvělou skautskou hru Rychlé šípy, kdy sbíráte indicie na Starém městě.

Realita:

Pondělí:

Na balkoně bordel. Ve většině krámů se usadily berušky. Probuzeny, stěhují se do domácnosti. Zamořily obývák.

Dítě prudí. Tenzi, kterou mírnilo školní vysílání, teď nic neředí.

Jediná možnost vybití je matka. Tak pojď, jsem tady pro Tebe, klidně si do mě kopni...

Nevařím. Objednáme si jídlo v místní restauraci, ještě ji podpoříme.

Zlato, pojď si vybrat z jídelníčku.

Dítě: To nechci, z toho je mi na blití. Chci řízek.

Řízek nemají. Tak bude zbytek omáčky od babičky, již třetí den po sobě španělský ptáček.

A po obědě půjdeme na procházku.

No hlavně ne na ty rychlý šípy, to je debilní.

Na blití a debilní. To dítě má ale slovník. Co je to za rodinu?

Ráda bych se zřekla násilí ve výchově. Dýchat. Klid. Zen. Ty vole, už mě neser!!!!

Úterý:

Venku je už třetí den mlha. Slunce vůbec nevylezlo. Mlha. Mlha ráno. Mlha večer. Kosa jako blázen. Kočka mrouská, lísá se a oblézá. Co bylo před 14 dny roztomilou předzvěstí jara, mi připadá úchylné a obscénní. Chce se mi ji nakopnout. Vauuuu, vauuu, zní tklivě bytem. Taky bych nejradši vyla: aúúúúúú, aúúúúú. Zítra volám na veterinu. Je čas na kastraci.

Finanční trhy: akcie klesají. Hlavně ty technologické, které mám já ... Tesla klesá. Google klesá. Apple klesá.

Středa:

Holubi posrali můj uklizený balkon. Svině!

Dítě jsem donutila k rannímu cvičení, doufaje, že bude lépe. Uááááá. Uuuáááá. Dítě bojkotuje pohyb. Nakonec ocení jen poslední pozici, pozici mrtvoly. Poznamená, že, jak tady tak všichni tři na závěr ležíme, je to vlastně takový rodinný hrob. To ji pobavilo.

Čtvrtek:

Zprávy už nepouštím a nesleduju. Instinktivně vím, že od tamtud nemůže přijít nic pozitivního. Ale neodolám. Pořad Dobré ráno. Je 4.3. Mezinárodní den obezity. Tak to mi ještě chybělo. Váha? Nejsem sebevrah... abych lezla na váhu.

Pokus o vzpruhu - kultura: Shlédla jsem film Death to 2020. Doporučila Margit. Deprese ze světa se prohloubila. Ona je zamilovaná, chápu, ale my ostatní, jejichž dopamin je dlouhodobě stabilizován a nejsme sjeti endorfinem, ty to rozhodně nerozptýlí. Vidět rok 2020 ještě jednou mi rozhodně neudělalo dobře. Na to rozhodně nekoukejte!!! Tak to zkusím vylepšit seriálem na HBO. Pouštím si My děti ze stanice Zoo. No jo, jasně. Slyším Vás. Jsem blbá... Hudba pěkná, obsazení prima, seriál super. Ale rodičovská deprese prohloubena. Pipláte se s nimi, a pak si stejně udělají co chtějí ... a může to dopadnout fakt blbě. Na to rozhodně koukněte, ale jindy!!! V televizi avizují Nabarvené ptáče. To jsem kdysi četla. Tak tohle, jestli si pustím, tak mě povezou. Pardon, nepovezou, není kam. Na psychiatrii jsou covidoví pacienti...

Pátek:

Odborníci na sítích říkají, že máme na sebe být hodní, spát, jíst dobrý věci, jet na minimum. Vzpomenu si na cvičení, co učím klienty. Hvězdička, to je moje záchrana. Trocha mindfullness v reálném životě. Neznáte hvězdičku? Dělá se takhle:

Dechové cvičení "Hvězdička"

Proveďte 5 nádechů a výdechů. Pokud možno, dýchejte pouze nosem. S nádechem přejíždějte prstem po dlani druhé ruky od středu a na konec prstu, s výdechem se pak vracejte do středu. Na střed jemně zatlačte, čímž výdech prodloužíte. Postupně "projeďte" všechny prsty (5 nádechů a výdechů). Tato aktivita vám nezabere více než minutu. Po jejím skončení jste klidnější a váš mozek je lépe prokrven, okysličen.

... Ruku mám celou ošoupanou. V kombinaci se stálým desinfikováním se mi pěkně rozjíždí ekzém.

Víkend:

Chci být jako svatý František. Ubytovat všechny berušky. Být shovívavá ke kočičímu kvílení i dětskému nadávání. Chci být jako Budha, nic mě nerozhodí. Chci meditovat a pěstovat mindfullness.

Ve skutečnosti se chovám spíše jako Mengele .... Á propós: Už ani ti náckové nejsou co bývali. Na protějším době přibyl nápis se svastikou. Svastika je špatně nakreslená, pod tím nápis "whyte pover". Asi dyslektik.

Ale dobrá zpráva je, že děda dostal první vakcínu. Je mu 91 a už na něj došlo! To je fofr. Já jako pedagogický pracovník mám naději tak na přelomu roku 2022 a 2023. Jak optimistické.

Tak tohle byl můj prázdninový týden.

Díky Bohu je zase pondělí.

Doufám, že se máte lépe. Jak říká Margit, záleží na interpretaci.

Máte rádi zvířátka? A radši kočky nebo psi? A schvalujete kastraci?

Ve středu Margit, v pondělí zase já.